Kiralama Koşulları

.

SÜRÜCÜ BELGESİ VE YAŞ 

(B-E) Grubu araçlar için 23 yaş ve En az 3 yıllık geçerli sürücü belgesine, diğer tüm grup araçlar için 25 yaş ve en az 5 yıllık geçerli sürücü belgesine sahip kişiler Bera Car Rental araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilir.


KİRALAMA SÜRESİ


En az kiralama 1 gündür gün artması halinde fiyat sistemi daha düşük olacaktır. 
Uzun süreli kiralamalar için en yakın ofisimizle irtibata geçmeniz önerilir.

 

KM SINIRI

 

7 gün ve üzeri kiralamarda Bera Car Rental araçları için km sınırı bulunmamaktadır. 7 günden az olan kiralamalarda günlük 200 km sınır bulunmaktadır. Km aşım ücreti 0.35 cent'tir.

 

YAKIT

 

Aracı teslim aldığınız yakıt seviyesinde teslim etmeniz gerekmektedir.

Eksik Yakıt ile  iade etmeniz halinde yakıt bedeli ile hizmet bedeli tahsil edilir. 

FİYATA DAHİL OLAN HUSUSLAR

Uygulanan fiyatlara araçların bakım giderleri kaza sigortası, yol yardım sigortası, havalimanı teslim etme ve alma ücretleri dahildir. Araçlarımız yeni model olup yetkili servis bakımlı ve garanti kapsamındadır
Herhangi bir kaza ve arıza durumunda sorunun en kısa sürede giderilmesi garanti edilir.


ÖDEME & DEPOZİT 

Kiralama anında toplam kira bedeli nakit veya belirtilen kredi kartlarından tahsil edilir. En kısa kiralama 24 saattir. (1 gün'dür) Sistemde belirtilen fiyatlar 7 gün ve üzeri kiralamalar için geçerlidir. 
Geçerli American Express, Visa, Master Card sahiplerinden depozit koşulu aranmaz. Yurt dışında yaşayan müşterilerimiz kredi kartsız ve depozitosuz araç kiralayabilirler. (Kredi kartı ile ödeme yapacak müşterilerimizin rezervasyon esnasında belirtmesi gerekmektedir.)


EXTRA SERVISLER

Bebek Koltuğu (EU 3/ Günlük) Navigasyon (EU 2 / gunluk), Portbagaj (EU 9 / gunluk) 

TRAFİK VE PARK CEZALARI

Trafik cezaları kiracıya aittir. Aracın trafikçe alıkonulması durumunda bu süre kiralama süresine dahil edilir.

TESLİM ALMA VE BIRAKMA

Şehir sınırları içerisinde teslim etme ve teslim alma  tamamen ücretsizdir. Diğer lokasyonlarda araç bırakmak için web sitemizden alış ve dönüş yerlerinizi girerek güncel tek yön ücreti fiyatlarımızı görebilirsiniz.

SİGORTA

Araçlar her türlü kaza şartları için sigortalanmıştır. Sigortaların geçerli olabilmesi için
Rapor tutulması şarttır. 

Trafik ve alkol raporları kazadan hemen sonra tutulmalıdır. Kaza çift taraflı ise karşı tarafa ait ruhsat fotokopisi, sigorta poliçesi fotokopisi ve ehliyet fotokopisi kaza yerinde karşı taraftan alınmalı ve size ait aynı belgeler karşı tarafa verilmelidir. Kazadan hemen sonra kira sözleşmesi üzerinde bulunan numaradan haber verilmelidir.

Aracın alkollü, herhangi bir madde etkisi altında veya hız sınırlarının üzerinde kullanılması ve aracı kiralayan kişinin tamamen kusurlu olması durumunda aracı kiralayan kişi oluşabilecek tüm hasarlardan sorumlu tutulur.

Rapor tutulmayan, eksik veya geçersiz evrak durumunda kiracı hiçbir şekilde sigortadan yararlanamaz ve yararlanmayı talep edemez.

Aşağıda belirtilen durumlarda sigortadan yararlanma talebi geçersiz sayılacak ve oluşan zararlar sigorta kapsamı dışında kalacaktır.

-Aracı kira sözleşmesi üzerinde belirtilen isim veya isimler dışında bir kişinin kullanması.

-Aracı normal koşullar dışında kullanma. (Motora zarar verecek kullanımlar, yol şartları, patlak veya hasarlı lastik ile kullanma, hatalı yakıt doldurma.)

-Trafik kuralları dışında kullanılması.(Hız sınırının aşılması, kırmızı ışık vb. diğer ihlaller, aracı alkol veya herhangi bir maddenin etkisi altında kullanma.)

-Araçta taşınan yükün bir kazaya sebebiyet vermesi.

-Aracın dikkatsiz kullanılması. (Aracın yağış veya yol durumuna göre kullanılmaması, öndeki aracın emniyet takip mesafesine uygun takip edilmemesi vb. durumlar.)

-Oluşan bir kaza, hasar veya çalınma durumunda verilen irtibat numarasından haber verilmemesi, aracın kaza yerinde terkedilmesi durumları.

-Oluşan kazanın üzerinden en çok 48 saat geçmesine rağmen trafik ve alkol raporunun alınmaması.

-Aracın çalınması durumunda orijinal anahtarının teslim edilmemesi.

-Kira süresi bitmiş olmasına rağmen herhangi bir onay alınmadan aracın kullanılmaya devam edilmesi ve teslim edilmemesi.

-Lastik, far veya camlarda meydana gelen hasarlarda ilgili irtibat numaralarından haber verilmeden işlem yapılması.


Aracın 3. şahıslara karşı (yasal poliçe sınırları içerisinde ) sigorta garantisi kira ücretinin içerisindedir. Teminat sınırları dışında kalan tutarlar için müşteri kendisi sorumludur. Teminat dışında kalan tutarlar için Bera Car Rental sorumlu tutulamaz. 


Hırsızlık durumunda ise polis veya jandarmanın tutanak tutması orijinal anahtar ve araç ruhsatının ofisimize ulaştırılması yeterlidir. Raporların en geç 24 saat içerisinde ofisimize ulaştırılması gereklidir.Lastik, cam veya farda meydana gelen hasarlar Muafiyetli Kaza Sigortası içerisine dahil değildir.Önemli Uyarı ! Kaza halinde aracın yerini değiştirmeden en yakın polis merkezine müracaat ederek kaza ve alkol raporu alınız. Aksi halde sigortalar geçersiz sayılacak ve kiracı tüm hasar bedelleri ve 3.şahıslara verilen maddi /manevi kayıplardan sorumlu olacaktır 

BERA CAR RENTAL İLE YOLA ÇIKMANIN TAM ZAMANI......