İzmir Tatil Rehberi

İzmir Şehir Rehberi


Egenin incisi olarak anılan İzmir, pek çok kişiyi kendine hayran bırakan bir enerjiye sahiptir. Dolayısıyla türkiyenin en sevilen şehirleri arasında başı çeker ve ziyaretçilere yapılacak çok fazla etkinlik sunar. Çeşme, Karaburun, Foça, Seferihisar gibi birbirinden güzel plajlara sahip ilçeleri dünyaca ünlüdür. Muhteşem doğasının yanı sıra 8500 yıllık tarihiyle şehir ziyaretçilerine tarih dolu bir gezi de sunar. Şehir sınırları içerisinde pek çok antik kent ve tarihi yapı bulunmaktadır. Tarihi yerlerin bir kısmı şehirde ve şehrin müzelerinde bulunur. Asırlar boyunca önemli bir liman şehri olarak kendini gösteren izmir’de her anlamda keyifli bir tatil geçirmek mümkündür.

İzmir Gezilecek Yerler:


İzmir’in sembolü olan Saat Kulesi şehrin en merkezi yerinde, Konak Meydanında bulunuyor. Gustave Eiffel tarafından planlanan Konak Pier de bu meydana oldukça yakın mesafede, mutlaka görülmesi gereken yerlerden. Tarihi Kemeraltı Çarşısı da kulenin yakınında bulunuyor ve İzmir gezilerinin olmazsa olmazlarından birisi. Çarşıda bulunan Kızlarağası Han ise oturup soluklanabileceğiniz duraklardan. Şehrin merkezinde, modern binaların arasında parlayan Agora Ören Yeri, İzmir’in ilk dönemlerine tanıklık etmiş yerleşim yerlerinden birisi. Çevredeki antik kentlerden derlenen eserlerin bir kısmı ise İzmir Arkeoloji Müzesinde sergileniyor. Arkeoloji Müzesinin dolup taşmasıyla kurulan İzmir Tarih ve Sanat Müzesi ise tarihseverler için iyi bir adres.

İzmir şehir merkezinde, önemli birçok tarihi ana şahitlik etmek eşsiz plajlarını gezmek için hemen izmir araç araba oto kiralama, izmir bera oto kiralama’dan araç kiralayarak gerek şehir merkezine gerekse tatil beldelerine kolaylıkla ulaşabileceğiniz şekilde araç kiralayabilirsiniz. 

Daha iyi hizmet için Cookie kullanıyoruz. Sitemizi kullanarak cookielere izin vermiş oluyorsunuz.Detaylar...