Kiralama Sözleşmesi

ARAÇ KİRALAMA GENEL KOŞULLARI

SÜRÜCÜ BELGESİ VE YAŞ

Bera Car Rental şirketi teslimat sırasında araç segmentlerine göre belirlenen minimum sürücü yaş sınırını uygulamaktadır. Rezervasyonlar araç grubu garanti edilerek yapılmaktadır. Marka, model veya renk garantisi verilmemektedir. Minimum sürücü yaş sınırları aşağıda belirtilmiştir. Müşterinin kiralama yapabilmesi için minimum yaş şartı 21'dir. 21 yaşından sonra her araç segmenti için gerekli minimum yaş kriterleri aşağıdaki gibidir:

• Ekonomi Sınıfı Araçlar için: Minimum yaş 23'tür. 21-23 yaş arası müşteriler için genç sürücü paketi uygulanabilmektedir.

• Comfort Sınıfı Araçlar için: Minimum yaş 23'tür. 21-23 yaş arası müşteriler için genç sürücü paketi uygulanabilmektedir.

• Prestij Sınıfı Araçlar için: Minimum yaş 25'tir. 23-25 ​​yaş arası müşteriler için genç sürücü paketi uygulanabilmektedir.

• Premium Sınıf Araçlar için: Minimum yaş 27'dir. 25-27 yaş arası müşteriler için genç sürücü paketi uygulanabilmektedir.

• Lüks Sınıf Araçlar için: Minimum yaş 27'dir. Lüks araçlar için genç sürücü paketi uygulanamaz ve en az 27 yaşında olmak gerekmektedir.

• Van Araçlarında: Minimum yaş 25’dir. Minibüs araçlarda genç sürücü paketi geçerli değildir; 25 yaşını doldurmuş olmak zorunludur.

• Ekonomi Sınıfı Araçlar için: Minimum 3 yıllık ehliyet gerekmektedir.

• Comfort Sınıfı Araçlar için: Minimum 3 yıllık ehliyet gerekmektedir.

• Prestij Sınıfı Araçlar için: Minimum 5 yıllık ehliyet gerekmektedir.

• Premium Sınıf Araçlar için: Minimum 5 yıllık ehliyet gerekmektedir.

• Lüks Sınıf Araçlar için: Minimum 5 yıllık ehliyet gerekmektedir.

ARAÇ KİRALAMA İÇİN GEREKLİ BELGELER

Teslim alma sırasında, ana sürücünün adına düzenlenmiş aşağıdaki fiziksel belgelerin Bera Car Rental kiralama ofisine/personeline ibraz edilmesi gerekmektedir;

• Geçerli Pasaport/veya kimlik kartı

• Geçerli Ehliyet

• Aracı kiralayacak müşteriye ait kredi kartı. (Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları için kredi kartı zorunluluğu yoktur, kredi kartsız araç kiralama yapabilirler)

KM SINIRI 

Bera Car Rental’de ekonomik ve orta sınıf araçlarda günlük 200 km, Premium ve üst grup araçlarda günlük 150 km sınır bulunmaktadır. 10 gün ve üzeri kiralamalarda ekonomik araç gruplarında toplam 3000 KM, Premium ve üst grup araçlarda 2000 KM sınırı bulunmaktadır. Kilometre sınırının aşılması durumunda araç grubuna göre değişen kilometre başına ek ücret tahsil edilecektir. Fazla kilometre ücreti ekonomik araç grubu için 4,46 + KDV  geniş aile ve üst grup araçlar için km aşım ücreti 6,46 + KDV kuruştur. 

YAKIT

Aksi bir durum olmadığı müddetçe Bera Car Rental firması araçları full depo yakıt ile teslim edilir. Araçların bir önceki kiracıdan geç gelmesi yakıtının boş olması gibi durumlarda adil yakıt politikası şeklinde hizmet verilir. (Adil yakıt politikası aracın teslim aldığınız yakıt miktarı ile teslim edilmesi anlamına gelmektedir.) Aracı araç teslim formunda belirtilen seviyeden daha az yakıtla iade etmeniz durumunda, belirtilen seviye ile geri dönüş anındaki gerçek seviye arasındaki yakıt farkı kadar ücret tahsil edilecektir. Firma yakıt ücretine ek olarak güncel hizmet ücretini de uygular. Güncel hizmet bedeli 10€’dur.  Kiralanan araç gruplarında yakıt cinsi (dizel/benzin) garantisi verilmemektedir. Araç desteği müsaitlik durumuna göre sağlanacaktır. Lütfen dolu tank şeklinde verilen araçlar için aldığınız yakıt fişini yanınızda bulundurunuz.

ARAÇ TİPİ

İnternet sitemizde görünen araç resimleri örnek resimlerdir. Marka ve model garantisi verilememektedir. Rezerve etmek istediğiniz aracın muadili veya bir üst grubu (ücrete tabi olmaksızın) size tedarik edilecektir.

SINIR ÖTESİ SEYAHAT

Bera Car Rental araçları için sınır ötesi seyahate izin verilmez.

ÖDEME ARAÇLARI

Araç teslimi sırasında Bera Car Rental ofisleri, depozito bedelinin karşılanması için sürücü adına düzenlenmiş bir veya iki kredi kartını talep eder. Kiralayacağınız aracın türüne göre kredi kartı sayısı değişmektedir. Araç teslimi sırasında, depozito tutarını ve Bera Car Rental ofislerinin sunabileceği olası ek hizmetleri karşılamak için sürücünün kendi adına ve geçerli kart numarasına sahip bir kredi kartına sahip olması zorunludur. Kiralama işleminin gerçekleşebilmesi için kredi kartının Bera Car Rental Araç Kiralama tarafından belirlenen değerlendirme kriterlerini karşılaması gerekmektedir. Not: Geçerli bir kredi kartı ibraz edemezseniz veya bakiyeniz yeterli değilse, Bera Car Rental’in aracı teslim etmeyi reddedebileceğini lütfen unutmayın.

FİNDEKS SORGU

Araç Kiralama esnasında, kiralayan kişi ile ilgili findeks sorgusu yapılabilmektedir. Kiralayan kişinin findeks uygunluğu yeterli olması durumunda kiralama hizmeti sağlanabilmektedir. Findeks sorgusu yeterli olmayan durumlarda araç teslimi yapılmayacaktır. Findeks sorgusu T.C. kimlik numaranız ve T.C. Bankalarında kayıtlı olan cep telefonu numaranız ile yapılabilmektedir. Yurt dışında yaşayan kişiler için findeks sorgusu yapılamamaktadır. Yurt dışında ikamet eden Türk vatandaşları için findeks sorgusuna gerek yoktur diğer kiralama şartlarının yerine getirilmesi durumunda araç teslimi yapılacaktır.

REZERVASYON DEĞİŞİKLİĞİ VEYA UZATILMASI

Bera Car Rental araçları için ön ödemeli rezervasyonlarda değişiklik yapılmasına izin verilmemektedir ancak ihtiyaç halinde mevcut rezervasyonu iptal edip yeni rezervasyon oluşturabilirsiniz. Aracı teslim aldıktan sonra kiralama sürenizi uzatmak isterseniz size bildirilen +90 850 308 38 00 numaradan Havalimanı ucuz araç kiralama Bera Car Rental ofisleriyle doğrudan iletişime geçebilirsiniz.

İPTAL VE İADE POLİTİKASI

Bera Car Rental iptalin planlanan teslim alma saatinden en az 48 saat önce yapılması durumunda ön ödemeli rezervasyonlar için geri ödeme sağlar. Bu gibi durumlarda kira bedelinin tamamı iade edilecektir. Kiralama başlangıç ​​saatine 48 saatten az kalan ön ödemeli rezervasyonlar için aşağıdaki iptal politikası geçerlidir:

• 1-3 günlük rezervasyonlarda bir günlük ücret kesilecektir.

• 4-7 günlük rezervasyonlarda iki günlük ücret kesilecektir.

• 8 gün ve üzeri rezervasyonlarda %25 ücret kesilecektir.

• Müşterinin herhangi bir bilgi vermeden teslim almaya gelmemesi durumunda para iadesi yapılmayacağını lütfen unutmayın.

FİYATA DAHİL OLAN HUSUSLAR
Uygulanan fiyatlara araçların bakım giderleri kaza sigortası, yol yardım sigortası, 7 24 havalimanı teslim etme ve alma ücretleri ve yıkama ücreti dahildir. Araçlarımız yeni model olup yetkili servis bakımlı ve firmamız garanti kapsamındadır.

Herhangi bir kaza ve arıza durumunda sorunun en kısa sürede ( 24 saat - 1 iş günü )giderilmesi garanti edilir. Sorunun uzaması durumunda ikame araç hizmeti verilmektedir. Sürücünün sözleşmede yazılı olan kurallara uymaması durumunda ve araçta meydana gelen arızada kusurlu olması halinde ikame araç hizmeti verilmeyecektir.  Aracın dış ve iç tarafında standart araç temizleme işlemiyle giderilemeyecek derecede çöp, kir vs. bulunması halinde aracın detaylı temizlik bedeli kiracıya yansıtılır.

ÖDEME & DEPOZİT

Kiralama anında toplam kira bedeli nakit veya belirtilen kredi kartlarından tahsil edilir. Depozito tutarı kiralanan araç grubuna göre farklılık gösterir. Depozito işlemi satış işlemi değildir, bloke işlemidir. Kiracının kredi kartındaki depozito tutarı kadar limit banka tarafından bloke altına alınır. Depozito işlemlerinde kesinlikle AMEX veya DEBIT kart kullanımı söz konusu değildir. Bir depo yakıt bedelinin ve olası trafik cezalarının kredi kartınıza ek olarak bloke edilebileceğini lütfen unutmayın.

Bera Car Rental ofislerinde depozito tutarı araç sınıfına ve kiralama süresine göre değişiklik gösterebilir. Tahmini depozito tutarları:

• Ekonomi Sınıfı Araçlar İçin: 5000 TL

• Konfor Sınıfı Araçlar İçin: 5000 TL

• Prestij Sınıfı Araçlar İçin: 9500 TL

• Premium ve Lüks Sınıf Araçlar için: 15000 TL

• Van Sınıfı Araçlar İçin: 15000 TL

Kiralanan aracın erken iade edilmesi durumunda herhangi bir ücret iadesi yapılmamaktadır. Aracın geri iadesinde 2 saate kadar olacak gecikmelerde her saat için kira bedelinin 1/3'ü daha uzun süre gecikmelerde her saat için günlük kira bedeli ve diğer satın alınan olası ek hizmet ( koruma paketi, çocuk koltuğu, ek sürücü) ücretleri birlikte alınır. Fiyat hesaplama yöntemi euro kuruna göredir. Erken rezervasyonlarda ödeme şekli euro para birimi üzerinden kabul edilir. Euro dışındaki para birimi üzerinden ödeme yapacak müşterilerimiz aracı teslim aldığı günkü euro kuruna göre diğer para birimlerinden ödeme yapacaklardır. Yurt dışında yaşayan müşterilerimiz kredi kartsız ve depozitosuz araç kiralayabilirler.

DEPOZİTO İADESİ

Depozito, yolculuğunuzun ardından aracı Bera Car Rental firması yetkililerine teslim etmenizin akabinde kaldırılmaktadır. Bankaların ve kullanılan kredi kartının durumuna göre depozito iadesi 21 iş günü kadar sürebilir. Depozito iade süresinin firmamız ile hiçbir ilgisi bulunmamaktadır.

KREDİ KARTI KULLANIMI İLE İLGİLİ DİĞER ŞARTLAR

Sürücü eğer, şirket kredi kartı (Ticari kart) kullanılacaksa Antetli kağıt üzerine onay yazısı, firma ticari unvanının yer aldığı kaşe ve ıslak imza gereklidir. İmza atan kişi şirket ortağı veya yönetim kurulu üyesi olmalıdır. İmza atan kişinin imza sirküleri gereklidir. Aksi durumda kiracıya araç teslimi yapılmayacaktır.

EKSTRA SİGORTA VE SERVİSLER

Bera Car Rental ile rezervasyon ve kiralama sürecinde ek sürücü, genç sürücü ücreti, bebek koltuğu, mini hasar sigortası ve lastik cam far sigortası gibi ek hizmetler satın alabilirsiniz. Bunlar;
Bebek Koltuğu (EU 2/ Günlük) : Çocukların araç koltuğuna sabitlenerek güvende kalmasını sağlayan koltuk. 
Mini Hasar Sigortası (EU 4-7 / Günlük ) : Bera Car Rental tarafından sağlanan (10 gün üzeri kiralamalarda 4€ daha az kiralamalarda 7€) ekonomik ve orta sınıf araç grubunda beyanlı tek taraflı kazalarda 5000 Tl' ye kadar olan karisör hasarları kaza tespit tutanağı, alkol raporu vs. olmadan teminat altına alır.  (Araçta meydana gelecek lastik yarılması, cam kırılması ve far kırılması sigortasını kapsamaz)

Mini Hasar Sigortası (EU 11-15 / Günlük ) : Bera Car Rental tarafından sağlanan (10 gün üzeri kiralamalarda 11€ daha az kiralamalarda 15€) Premium üst ve van araç grubunda beyanlı tek taraflı kazalarda 8000 Tl' ye kadar olan hasarları kaza tespit tutanağı, alkol raporu vs. olmadan teminat altına alır.  ( Araçta meydana gelecek lastik yarılması, cam kırılması ve far kırılması sigortasını kapsamaz.)

Lastik Cam Far Hasar Sigortası (EU 4-7 / Günlük ) : Bera Car Rental tarafından sağlanan (10 gün üzeri kiralamalarda 4€ daha az kiralamalarda 7€) ekonomik ve orta sınıf araç grubunda beyanlı tek taraflı kazalarda 5000 Tl' ye kadar olan hasarlarda kaza tespit tutanağı, alkol raporu vs. olmadan lastik yarılması, cam kırılması, far kırılması hasarlarını teminat altına alır. Araçta meydana gelecek karisör ve jant hasarlarını kapsamaz.

 

Lastik Cam Far Hasar Sigortası(EU 11-15 / Günlük ) : Bera Car Rental tarafından sağlanan (10 gün üzeri kiralamalarda 11€ daha az kiralamalarda 15€) Premium üst ve van araç grubunda beyanlı tek taraflı kazalarda 8000 Tl' ye kadar olan hasarlarda kaza tespit tutanağı, alkol raporu vs. olmadan lastik yarılması, cam kırılması ve far kırılması hasarlarını teminat altına alır Araçta meydana gelecek karisör ve jant hasarlarını kapsamaz.

Premium Hasar Sigortası (EU 7-12 / Günlük ) : Bera Car Rental tarafından sağlanan (10 gün üzeri kiralamalarda 7€ daha az kiralamalarda 12€)  ekonomik ve orta sınıf araç grubunda beyanlı tek taraflı kazalarda 10000 Tl' ye kadar olan karisör hasarı, mini hasar ve lastik cam farda meydana gelen hasarları kaza tespit tutanağı, alkol raporu vs. olmadan müşteri beyanıyla teminat altına alır.

Premium Hasar Sigortası (EU 20-28 / Günlük ) : Bera Car Rental tarafından sağlanan (10 gün üzeri kiralamalarda 20€ daha az kiralamalarda 28€) Premium üst ve van araç grubunda beyanlı tek taraflı kazalarda 16000 Tl' ye kadar olan karisör hasarı, mini hasar ve lastik cam farda meydana gelen hasarları kaza tespit tutanağı, alkol raporu vs. olmadan müşteri beyanıyla teminat altına alır.

TRAFİK VE PARK CEZALARI

Trafik cezaları kiracıya aittir. Aracın trafikçe alıkonulması durumunda bu süre kiralama süresine dahil edilir ve aracın alıkonulması ile ilgili tüm ücretler kiracıdan tahsil edilir.

TESLİM ALMA VE BIRAKMA

Belirlenen lokasyonlarda teslim etme ve teslim alma tamamen ücretsizdir. Diğer lokasyonlar da araç bırakmak için web sitemizden alış ve dönüş yerlerinizi girerek güncel tek yön ücreti fiyatlarımızı görebilirsiniz.

ARAÇ KİRALAMADA ÖNEMLİ BİLGİLER

Araçlar her türlü kaza şartları için sigortalanmıştır. Aracın lastikleri, cam aksamı alt takımı sigorta kapsamı dışındadır. Sigortaların geçerli olabilmesi için rapor tutulması şarttır. Trafik ve alkol raporları kazadan hemen sonra tutulmalıdır. Kaza çift taraflı ise karşı tarafa ait ruhsat fotokopisi, sigorta poliçesi fotokopisi ve ehliyet fotokopisi kaza yerinde karşı taraftan alınmalı ve size ait aynı belgeler karşı tarafa verilmelidir. Kazadan hemen sonra kira sözleşmesi üzerinde bulunan numaradan haber verilmelidir. Rapor tutulmayan eksik veya geçersiz durumunda kiracı hiçbir şekilde sigortadan yararlanamaz ve yararlanmayı talep edemez kiralanan araçta ve karşı tarafa (3. şahıslar dahil) verdiği tüm masrafları peşinen ödemeyi kabul eder. 

Aşağıda belirtilen durumlarda sigortadan yararlanma talebi geçersiz sayılacak ve oluşan zararlar sigorta kapsamı dışında kalacaktır. 

Aracın alkollü, herhangi bir madde etkisi altında veya yasal hız sınırlarının üzerinde kullanılması ve aracı kiralayan kişinin tamamen ( %100 ) kusurlu olması durumunda aracı kiralayan kişi oluşabilecek maddi manevi tüm hasarlardan sorumlu tutulur,

Aracı kira sözleşmesi üzerinde belirtilen isim veya isimler dışında bir kişinin kullanılması,
Aracın normal koşullar dışında kullanılması, (Motora zarar verecek kullanımlar, patlak veya hasarlı lastik ile kullanma, hatalı yakıt doldurma, yasal hız sınırlarına uyulmaması, öndeki aracın emniyet takip mesafesine uygun takip edilmemesi, kırmızı ışık vb. ihlaller...)

Araçta taşınan yükün bir kazaya sebebiyet vermesi, 

Oluşan bir kaza veya hasar durumunda verilen irtibat numarasından haber verilmemesi, aracın kaza yerinde terkedilmesi, 

Kaza anında alkol raporunun alınmaması, ( Alkol raporu kaza anında hemen alınmalıdır, yasal olarak alkol raporu alınmadığı her saat için 0,15 promil alkollü kabul edilir ve 0,50 promil olan kullanıcılar alkollü araç kullanmış kabul edilir.) 

Oluşan kazanın üzerinden en çok 24 saat geçmesine rağmen kaza raporunun ilgili ofise teslim edilmemesi,
Aracın çalınması durumunda aracın orijinal anahtarının ve araç ruhsatının teslim edilmemesi, 
Kira süresi bitmiş olmasına rağmen herhangi bir onay alınmadan aracın kullanılmaya devam edilmesi ve teslim edilmemesi, 

Lastik, far veya camlarda meydana gelen hasarlarda ilgili irtibat numaralarından haber verilmeden işlem yapılması,
Sürücüde akıl sağlığı ve alkol şüphesi varsa, Sürücü belgesiz motorlu araç kullanıyorsa, Kazaya karışan araçlardan biri resmi plakalı ise, Kamuya ait eşyada zarar meydana geldiyse, Kazada sadece 3. Kişilere ait eşyalara zarar gelirse, Kazaya karışan araçlardan birinin Trafik sigortası yok ise, Trafik kazası ölüm ya da yaralanma ile sonuçlanmışsa, Kaza oluşunda karşı sürücüyle anlaşamamanız halinde kiracı vakit kaybetmeksizin kolluk kuvvetlerine bilgi vermek zorundadır.

Kiralayan 3. şahıslara zarar veren kazalar sonucu doğacak hukuki sorumluluğu (Zorunlu Mali Mesuliyet Sigortası) akdedilmiş mali mesuliyet sigorta teminatları içinde ve sigorta şirketinden alabileceği tazminat miktarında üstlenir. Bu miktarın üstündeki maddi ve manevi tüm tazminat ve hukuki sorumluluk kiracıya ait olup kiralayan kiracıya rücu hakkına haizdir. Teminat sınırları dışında kalan tutarlar için müşteri kendisi sorumludur. Teminat dışında kalan tutarlar için Havalimanı araç kiralama

Bera Car Rental ve işbirlikçileri sorumlu tutulamaz.

Hırsızlık durumunda polis veya jandarmanın tutanak tutması orijinal anahtar ve araç ruhsatının ofisimize ulaştırması yeterlidir. Raporların en geç 24 saat içerisinde ofisimize ulaştırılması gereklidir.
Lastik, cam ve farda meydana gelen hasarlar muafiyetli kaza sigortası içerisine dahil değildir. Ayrıca sigorta satın alınması gerekmektedir. 

Araç plakası ve anahtarlık kayıplarında kiracı tüm masraflardan sorumludur. Yapılacak olan vekalet ücreti, plaka basım ücreti, anahtar basım ücreti, aracın plakasız şekilde trafikte seyir edemeyeceği için aracın iş kaybından doğan ücreti, aracın anahtar kayıplarında çekici ücreti ve orijinal anahtarının yetkili servisten tedarik edilinceye kadar aracın iş kaybı süresini kiracı herhangi bir sebeple itiraz etmeden ödeme yapmayı kabul ve taahhüt eder.

Önemli Uyarı ! Kaza halinde aracın yerini değiştirmeden en yakın polis merkezine müracaat ederek kaza ve alkol raporu alınız aksi halde tüm sigortalar geçersiz sayılacak ve kiracı tüm hasar bedelleri ve 3. şahıslara verilen maddi / manevi zararlardan sorumlu olacaktır.

Kullanıcılar bu sayfada yazılı olan maddeleri ve araç teslimi sözleşmede yer alan tüm hususları kabul etmiş sayılır. Doğacak ihtilaflarda Bera Car Rental'in türkçe yazılı sözleşme kuralları geçerli olacaktır. 

Bera Car Rental bu site içindeki her türlü bilgiyi, kullanım koşulları, ücretleri veya ücretlendirme sistemini ve sözleşme şartlarını kısmen veya tamamen önceden haber vermeksizin güncelleme yapma ve değiştirme hakkını saklı tutar.

Havalimanı araç kiralama ve havalimanı ucuz kiralık aracın en keyifli ve en kolay adresi.

BERA CAR RENTAL İLE YOLA ÇIKMANIN TAM ZAMANI....

 

WhatsApp Viber call